Гурткова робота, Новини, Туристсько-краєзнавча робота

Мандрівка до Джуринського водоспаду

Мандрівка до Джуринського водоспаду

 

Насолоджуючись останніми теплими днями осені, вихованці гуртка ХОЦТКУМ «Пошук» на базі Зіньківського ліцею (керівник Валентина КОГУТ) вирішили помандрувати до Джуринського водоспаду, краса якого заворожує ще здалеку. Джуринський водоспад розташований на річці Джурин, в урочищі «Червоне», між селами Нирків і Устечко Чортківського району Тернопільської області. Водоспад досить потужний, вважається найвищим рівнинним водоспадом України і складається з кількох каскадів, а його шум чути на великій відстані. (https://tsn.ua/blogi/themes/tourism/chudesa-ukrayini-pro-yaki-vi-ne-znali-mistichniy-dzhurinskiy-vodospad-na-ternopilschini-974763.html)

 

За 10 хвилин ходьби на схід від водоспаду, ми побували і на місці залишків Червоногородського замку. До наших днів збереглися руїни палацу, побудованого на місці старого замку. Від палацу вціліло 2 пошкоджені вежі (на первісну висоту), а також фундаменти і невеликі фрагменти стін двоповерхового палацового корпусу. Вежі знаходяться в аварійному стані, потребують термінової реставрації. Руїни костелу, розташованого неподалік від замкових стін, теж заслуговують уваги.

        

Далі наш шлях проліг до Кришталевої печери. Слова зайві, емоції варто пережити, у печеру необхідно зайти.

Повертаючись додому, чітко усвідомлюєш, що, навіть на нашій відносно мирній території, московити забрали у дітей позитивні емоції та впевненість в майбутньому.

Дякуємо Богові та ЗСУ за можливість пізнавати Україну!