Гурткова робота, Гурткова робота, Новини

Вихованці ХОЦТКУМ – До Дня пам’яті жертв голодоморів

Щороку у четверту суботу листопада в Україні вшановують пам’ять мільйонів жертв голодоморів в Україні. У 20 столітті українці пережили їх тричі: 1921-1923, 1932-1933 і 1946-1947 роках. Наймасштабніший був у 1932-1933 роках. Цей Голодомор у 2006 році Верховна Рада України офіційно визнала геноцидом українського народу.

Традиційно біля пам’ятників жертвам голодоморів відбувається поминальне богослужіння, ставляться символічні горщики з зерном і свічки. О 16.00 год. оголошується загальнонаціональна хвилина мовчання, після чого по всій Україні відбувається акція «Запали свічку».

У 2021 році цей День національної пам’яті припав на 27 листопада, у його вшануванні взяли участь і вихованці гуртків Хмельницького обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді.

Гурток військово-патріотичного напряму «Джура» (керівник гуртка Володимир Самойлюк)

   

Вихованці гуртка «Джура», який працює на базі НВК №3 м. Шепетівки, взяли участь у багатолюдному мітингу із вшанування пам’яті жертв голодоморів та покладанні квітів та запаленні лампадок біля пам’ятного знаку міста. На заході були присутні поважні гості: військовослужбовці військових частин, мер міста та небайдужі до страшних трагедій голодоморів, громадяни.

   

 Гуртки історичного краєзнавства «Літописці» і «Пошук» (керівник гуртка Валентина КОГУТ)

Вихованці гуртка історичного краєзнавства «Літописці» (працює на базі Віньковецького БДЮТ) до Дня пам’яті жертв голодоморів переглянули фільм «Голод-33», знятого за мотивами повісті Василя Барки «Жовтий князь». Вихованці гуртка історичного краєзнавства «Пошук» (працює на базі Зіньківського ліцею) долучилися до вшанування пам’яті померлих від найстрашнішого голоду в 1932-1933 роках.

   

   

 Гурток військово-патріотичного напряму «Козацько-лицарський гарт» (керівник гуртка Мар’яна КОМАРНІЦЬКА)

Вихованці гуртка «Козацько-лицарський гарт», що діє на базі Зеленокуриловецького ліцею Новоушицької ТГ, взяли участь у заходах вшанування Дня пам’яті жертв Голодоморів.